Randevu için

0216 641 08 08 - 0216 611 58 58

Hizmetlerimiz

Estetik Diş

Dişhekimliğinde, bu deyimler karmaşık gelebilir. Herhangi bir şey "kozmetik" olarak adlandırdığında hastanın ilk algıladığı sadece güzelliğin arttırılmasıdır. Ne var ki, yazar adı ne olursa olsun estetik veya kozmetik dişhekimliğinin aynı amaca hizmet ettiğini düşünmektedir. Teknolojik gelişmeler sayesinde günümüzde bir hastanın görünüm ve gülüşünü hem sağlık hem de fonksiyon açısından konservatif yöntemlerle daha da iyileştirmek ve güçlendirmek mümkündür. En geniş anlamıyla estetik/kozmetik diş hekimliğinin tüm yönlerini kavramak ve "sağlık, fonksiyon ve güzellik" felsefi üçlemesini benimsemek, dişhekimine ideal dişhekimliği hizmetini sağlamasında yardımcı olacaktır. Estetik dişhekimliği felsefesi; mümkün olan en inandırıcı doğal diş dizisini kazandırırken, onu en üst standartlara yükseltmek biçiminde tanımlanabilir. Dişhekimliği teknolojisinde kullanılan materyaller ve tekniklerdeki muazzam gelişmeler sayesinde, esas olarak kozmetik amaçlı olduğu düşünülen işlemlerin çoğunun aynı zamanda oldukça uzun süreli ve kalıcı olduğu görülmüştür.

Günümüz dünyasında her şeyin dış görünümü veya ambalajı önem taşımaktadır. Memnun edici bir dış görünüm sadece sosyal ve romantik açıdan değil, ekonomik açıdan da önemlidir, zira çekici insanların daha iyi meslekleri elde ettiği gözlenmektedir. Bireyin dış görünümüne yakın ilgi göstermesi sadece kendine güvenmesi açısından değil, topluma sunduğu imajı açısından da kendini beğenmişlikten çok bir gereklilik halini almıştır. İnsanların kendilerine verdikleri değer üzerindeki çalışmalar kötü fiziksel görünümün kişinin kendini reddetmesinde temel faktör olduğunu ortaya koymuştur. Bundan dolayı fiziksel açıdan en çok fark edilebilir kısım olan yüz bölgesi, hastanın genel estetik görünümünde büyük önem taşır. Ağız bölgesinin büyüklüğü ve hareketliliği, onu yüzün en maskın gelen unsuru haline getirmektedir, ancak genel kompozisyon içerisinde ağız bölgesinin ne düzeyde baskın geleceğini belirleyecek olan şey hastanın kişiliği ile birlikte diğer yüz unsurlarının gücü ve ahengidir.

Bir dental kompozisyonun baskınlığı, onu dana görünür hale getirerek arttırılabilir. Kuron boyutunu arttırmak ve/veya daha açık renkli dişler çullanmak, onları daha anteriorda konumlandırmak veya görünür gingival uzunluğu arttırmak bu etkiyi yaratabilir. Bundan dolayı, bireyin çekici bir yüze sahip olup olmadığını algılamamızda dişler ve gülüş önemli bir rol oynar. Estetik dişhekimliği sayesinde hekim artık hastasına daha genç bir görünüm kazandırırken gülüşünü de güzelleştirebilir.

E-Bülten

MESAİ SAATLERİ

Haftaiçi hergün: Sabah 10:00 - Akşam 19:45
Cumartesi günleri: Sabah 10:00 - Akşam 19:45
Telefonda Randevu: 0 216 641 08 08 telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.