Randevu için

0216 641 08 08 - 0216 611 58 58

Hizmetlerimiz

Laminate Veneer

Laminate veneerler, yaklaşık 0,5 mm kalınlığında, dişin sadece vestübül yüzeyinde minimal basamaksız aşındırma yapılarak hazırlanan porselen yapıdır. Bu porselen yapı, dişlerin sadece vestibül yüzüne, bonding resin yöntemi ile simante edilir. Porselen veneerler çok ince olmalarına rağmen simantasyondan sonra dişten ayrılmaları mümkün olmaz, ancak keserek çıkarılabilirler. Laminalar minimum preparasyonla maximum estetik sağlanabilen mükemmel bir yöntemdir. Işık geçirgenliklerinden dolayı doğal dişten ayırt edilemezler ve ileri teknoloji ürünü pressable porselenden üretildikleri için asla renk değiştirmezler. Neon ışıklarında ve fotoğraf flaşında doğal diş efekti verirler. Ayrıca dil doğal diş yüzeyine temas ettiği için ağızda yabancı bir madde hissi kesinlikle olmaz.

Laminaların hazırlık aşamasında dişlere hiç dokunulmadan kompozit model hazırlanarak ağızdaki bitmiş hallerini önceden göstermek mümkündür. Uygulaması çok basit ve kısa sürelidir. Öncelikle hastadan ölçü alınmaktadır ve laboratuvarda örnek bir model çalışması yapılır. Hasta dişler henüz kesilmeden bitiş aşamasını bu model üzerinde görmektedir. Daha sonra ağrısız bir işlem ile dişler prepare edilir. Ana ölçü alındıktan sonra geçici veneer yapıştırılır.

Böylece dişlerin dış etkilerden korunması sağlanır. Laboratuvarda son ölçüye göre model oluşturulur ve porselen laminalar hazırlanır. Dikkatli şekilde ve bonding resin adı verilen materyal ile dişlere simante edilir. Simante işlemi sonucunda laminaları dişten ayırmak mümkün değildir. Bu yüzden kırılmaya karşı çok dayanıklıdır.

Kaynak: Dişhekimliği Dergisi - 4 / 2008 YIL: 19 SAYI: 82

E-Bülten

MESAİ SAATLERİ

Haftaiçi hergün: Sabah 10:00 - Akşam 19:45
Cumartesi günleri: Sabah 10:00 - Akşam 19:45
Telefonda Randevu: 0 216 641 08 08 telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.