Randevu için

0216 641 08 08 - 0216 611 58 58

Hizmetlerimiz

Ortodonti

Dişlerdeki düzensizliklerin ve çeneler arası ilişkilerin düzeltildiği tedavi şeklidir. Ortodontik tedavi sayesinde, dişlerin düzgün sıralanmasının yanı sıra, iyi bir yüz estetiği ve çeneler arası kapanış ilişkisi de sağlanmış olur. Dişlerdeki çapraşıklıkların sebebi genellikle; süt dişlerinin erken kaybı, uzun süre emzik ya da biberon kullanılması, parmak emme-dudak ısırma gibi alışkanlıklar olabileceği gibi, genetik faktörlere bağlı olarak da gelişebilir. Problemin sadece dişsel olduğu durumlarda, her yaşta tedavi olmak mümkünken; iskeletsel (çenesel) bozuklukların, erken yaşta teşhis edilmesi önemlidir. Çocukların 7 yaşında ortodontik açıdan muayene edilmesi, ileride doğacak problemlerin önüne geçilmesini sağlayacaktır.

Erken yaşlarda teşhis edilen problemlerde, hareketli apareylerle tedavi etmek mümkündür. İleriki yaşlarda, yani kemik gelişimi tamamlandıktan sonra, braketler aracılığıyla dişlerin hareketi sağlanır. Metal ya da estetik açıdan daha tatmin edici olan şeffaf braketler kullanılabilir.

Günümüzde, gelişen teknolojiyle beraber, basit çapraşıklıklar CLEAR-ALIGNER adı verilen şeffaf plaklar sayesinde, çok kısa bir sürede düzeltilebilmektedir. Bu plaklar, gün içinde takılıp çıkarılabilir olduğundan, sosyal yaşantıyı minimum düzeyde etkilediklerinden, yetişkin bireylerde de rahatlıkla kullanılabilirler.

E-Bülten

MESAİ SAATLERİ

Haftaiçi hergün: Sabah 10:00 - Akşam 19:45
Cumartesi günleri: Sabah 10:00 - Akşam 19:45
Telefonda Randevu: 0 216 641 08 08 telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.